Aktualności

Ogólnopolskie liczenie bezdomnych

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 27 stycznia 2017

W nocy z 8 na 9 lutego odbędzie kolejna edycja ogólnopolskiego badania liczby bezdomnych. Wzorem lat ubiegłych w akcji udział wezmą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.
Przedsięwzięcie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej organizuje co 2 lata. Sprawdzane będą m.in. ogrzewalnia, schroniska, szpitale, a także dworce, ogródki działkowe, altany oraz pustostany. W akcję zaangażowane będą także inne służby działające na terenie miasta.

   

Bezpłatne, specjalistyczne konsultacje

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

czwartek, 26 stycznia 2017

Wzorem lat ubiegłych w Punkcie Konsultacyjnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Księżnej Konstancji 2/1 prowadzone jest poradnictwo w zakresie pomocy psychologicznej, psychiatrycznej oraz prawnej. Z bezpłatnych usług mogą skorzystać mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego.
Punkt Konsultacyjny skierowany jest do osób dotkniętych przemocą w rodzinie i rodzin z problemem alkoholowym. Jego działalność nastawiona jest przede wszystkim na zdiagnozowanie problemów klienta w zakresie uzależnień i przemocy w rodzinie oraz zaplanowanie pomocy i udzielenie wsparcia dla osób i rodzin korzystających z jego usług.
Specjaliści Punktu Konsultacyjnego przyjmują w wyznaczone dni i godziny, zgodnie z ustalonym harmonogramem:

Zainteresowane osoby prosi się o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia dokładnego terminu. Konsultacje umawiane są pod nr telefonu: 516-948-291.

   

Warsztaty kosmetyczne

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 25 stycznia 2017

logo kolorowe

Warsztaty z zakresu kosmetyki, wizażu i stylizacji paznokci - to kolejne szkolenie realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim w którym uczestniczą beneficjenci projektu "Lepsze Jutro".

Zajęcia rozpoczęły się w miniony poniedziałek i trwać będą do 6 lutego br. Prowadzone są w pomieszczeniach Wodzisławskiego Centrum Kultury przez wyłonioną w drodze zamówień publicznych firmę Proedukacja Centrum Kursowe z Katowic. W warsztatach uczestniczy 6 pań. W ramach zajęć zdobywają umiejętności:
- wykonywania makijażu dziennego i wieczorowego,
- pielęgnacji twarzy, maseczek, peelingu oraz masażu twarzy,
- stylizacji paznokci (żele, hybrydy , korekta paznokci, french, budowa paznokcia).
Na zakończenie uczestnicy otrzymają zaświadczenia o odbyciu warsztatów, które w przyszłości mogą być pomocne przy poszukiwaniu pracy.

DSC02184DSC02171DSC02179

Projekt "Lepsze Jutro" Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim realizuje w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja, poddziałanie 9.1.6 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Celem przedsięwzięcia jest aktywna integracja i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podniesienie poziomu aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców Wodzisławia Śląskiego z rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo - wychowawczej zagrożonych wykluczeniem społecznym, często spowodowanych bezrobociem.
Projekt podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy powoli dobiega końca. Aktualnie jest prowadzona rekrutacja do nowej edycji. Osoby zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu proszone są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy ul. Daszyńskiego 3, tel. 32 4556200, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

   

Zmiany w elektronicznych wnioskach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 24 stycznia 2017

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prace zmierzające do optymalizacji usług elektronicznych.
Wypełnienie wniosków "online" ma być łatwiejsze i przyjemniejsze m.in. poprzez "podpowiadanie" osobom ubiegającym się o określone świadczenia, jak największej ilości danych.
Od połowy stycznia br. pojawiły się zmiany w dostępnych na PIU Emp@tia formularzach elektronicznych związanych z wnioskowaniem o przyznanie: jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka (becikowego), świadczenia rodzicielskiego, świadczeń z funduszu alimentacyjnego , świadczenia wychowawczego (500+) oraz Karty Dużej rodziny.
W drugim etapie prac - w II kwartale 2017 roku - planowana jest optymalizacja wszystkich formularzy elektronicznych udostępnionych na PIU Emp@tia oraz wprowadzenie kreatora wniosków, a także wprowadzenie możliwości pozyskiwania drogą elektroniczną z innych rejestrów publicznych, danych umożliwiających weryfikację prawa do ww. świadczeń.
Ministerstwo informuje ponadto, że od 2016 roku istnieje możliwość założenia profilu zaufanego ePUAP za pomocą systemów bankowości elektronicznej banków: PKO BP (w tym Inteligo), ING i Millennium. Planowane jest udostępnienie tej funkcjonalności w systemach kolejnych banków.

   

Strona 6 z 88