Aktualności

Wykonanie, dostawa i montaż mebli biurowych

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 02 listopada 2016

Do 8 listopada br. przyjmowane są oferty na wykonanie, dostawę i montaż mebli biurowych do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce zapytanie ofertowe- kliknij.

   

Od środy ruszy ogrzewalnia

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 28 października 2016

Od 2 listopada bezdomni z Wodzisławia Śląskiego będą mogli skorzystać z ogrzewalni. Uruchomiona zostanie przy ul. Rzecznej 24. Funkcjonować będzie do końca marca przyszłego roku.

14958924 1419651054747041 1374600499 oDSC01736ogrzewalnia
Miejsce to przeznaczone jest dla osób, które nie mają dachu nad głową i nie mają innej możliwości zabezpieczenia przed zimnem w nocy. W ogrzewalni bezdomny będzie mógł w cieple spędzić noc, napić się gorącej herbaty i skorzystać z węzła sanitarnego, by wykonać podstawowe zabiegi higieniczne.
Ogrzewalnia czynna będzie codziennie w godzinach od 19.00 do 7.00. W okresie silnych mrozów czas jej pracy może ulec wydłużeniu.

   

Film rodzinny dla uczestników projektu

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 28 października 2016

"Dzielna syrenka i piraci z kraboidów" - to tytuł filmu, który mieli okazję oglądać uczestnicy projektu "Lepsze Jutro" wraz ze swoimi pociechami.
Seans zorganizowano w czwartek, 27 października w Kinie Centrum w Jastrzębiu-Zdroju. Odbył się ramach działań środowiskowych, które mają na celu wzmocnienie więzi rodzinnych.
W sumie film oglądały 34 osoby w tym 22 dzieci. Uczestnicy działań oprócz biletów do kina zapewniony mieli transport.

                            autobusfilm
Projekt "Lepsze Jutro" Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim realizuje w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Jego celem jest aktywna integracja i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i zawodowemu osób mieszkających na terenie powiatu wodzisławskiego poprzez wzrost kompetencji społecznych i zawodowych. Wartość projektu realizowanego tylko przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim na dwa lata 2016 - 2017 r. wynosi 600 000,00 zł.

   

Wyższe świadczenia rodzinne

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 26 października 2016

Od dnia 1 listopada zmieniają się kwoty wypłacanych świadczeń rodzinnych. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2015 roku w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych:

1) wysokość zasiłku rodzinnego miesięcznie wynosić będzie:

  • 95,00 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5. roku życia,
  • 124,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5. roku życia do ukończenia 18. roku życia,
  • 135,00 zł na dziecko w wieku powyżej 18. roku życia do ukończenia 24. roku życia.

2) wysokość dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka, wynosić będzie 193,00 zł miesięcznie na dziecko, nie więcej jednak niż 386,00 zł na wszystkie dzieci;

3) wysokość dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej, wynosić będzie 95,00 zł miesięcznie na trzecie i na następne dzieci uprawnione do zasiłku rodzinnego;

4) wysokość dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego wynosić będzie:

  •  90,00 zł miesięcznie na dziecko w wieku do ukończenia 5. roku życia,
  • 110,00 zł miesięcznie na dziecko w wieku powyżej 5. roku życia do ukończenia 24. roku życia;

5) wysokość dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania wynosić będzie:

  • 113,00 zł miesięcznie na dziecko w związku z zamieszkiwaniem w miejscowości, w której znajduje się siedziba szkoły ponadgimnazjalnej lub szkoły artystycznej, w której realizowany jest obowiązek szkolny i obowiązek nauki, a także szkoły podstawowej lub gimnazjum w przypadku dziecka lub osoby uczącej się, legitymującej sięorzeczeniem o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności,
  • 69,00 zł miesięcznie na dziecko w związku z dojazdem z miejsca zamieszkania do miejscowości, w której znajduje się siedziba szkoły, w przypadku dojazdu do szkoły ponadgimnazjalnej, a także szkoły artystycznej, w której realizowany jest obowiązek szkolny i obowiązek nauki w zakresie odpowiadającym nauce w szkole ponadgimnazjalnej.
   

Strona 6 z 74